jak szukać tanich noclegów zdjęcie kuala lumpur

Jak szukać tanich noclegów – PORADNIK

Pod moim ostatnim wpisem podsumowującym koszty wyjazdu w sezonie do Francji, który znajdziecie TUTAJ i pod kilkoma innymi moimi wpisami zawrzało w temacie noclegów, a konkretnie jak szukać tanich noclegów w internecie. Ot temat wydaje się prozaiczny, no bo co to za kłopot znaleźć noclegi, zwłaszcza w miejscu popularnym turystycznie. Oczywiście zgadzam się z tym, że noclegi znaleźć łatwo ale tylko pod warunkiem braku jakichkolwiek wymagań co do standardu i przy nieograniczonym budżecie. Zupełnie inaczej sprawy się mają, gdy próbujemy znaleźć coś w niedużym budżecie i dodatkowo mamy konkretne oczekiwania.

W tym poście podpowiem wam jak szukać tanich noclegów i czym się kierować przy wyborze, żeby się nie rozczarować.

JAK SZUKAĆ TANICH NOCLEGÓW : WYSZUKIWARKI

Zakup biletów lotniczych nie jest łatwą sprawą i nawet używając przeglądarek, które omówiłam TUTAJ czasami nastręcza trudności. Rezerwacja biletów jest jednak niczym przy konieczności dokonania wyboru hotelu/apartamentu/mieszkania zwłaszcza w miejscu, do którego wybieramy się po raz pierwszy.
Na początek warto poznać kilka sprawdzonych wyszukiwarek noclegów, które uproszczą nam wybór.

BOOKING.COM

Znana i niezwykle często wybierana wyszukiwarka niegdyś tylko hoteli, a dzisiaj wszelkich miejsc noclegowych z mieszkaniami i kwaterami prywatnymi włącznie. Ja z bookingu korzystam przy organizowaniu każdego wyjazdu. Po zakupie biletów pierwsze kroki kieruję właśnie na stronę booking.com
Interface tej strony jest bardzo przejrzysty, wyszukiwarka ma wiele przydatnych filtrów, dobre sortowanie i ogromną bazę noclegów w swoich zasobach. To co w bookingu jest świetne to możliwość wyszukiwania noclegów nie tylko w konkretnym mieście ale i w wybranym przez nas regionie albo blisko konkretnej atrakcji turystycznej. To co dla mnie jest nie do przecenienia na booking’u to możliwość przeglądania miejsc noclegowym na mapie. Jak szukać miejsc noclegowych na mapie? Nic prostszego. Po wpisaniu w wyszukiwarce celu podróży wybieramy pole „widok mapy” i pojawią nam się dostępne noclegi z całej okolicy. Możemy przesuwać wygodnie mapkę i wraz z przesuwaniem jej, automatycznie zmieniają się też miejsca. Na mapie widzimy ceny, dostępność i klikając w cenę możemy wejść do szczegółów interesującej nas oferty.
Booking poszedł z duchem czasu i stworzył świetną aplikację na urządzenia mobilne do której zaglądam codziennie. Gdy rezerwujemy przez booking regularnie po jakimś czasie możemy rezerwować noclegi ze zniżkami dzięki programowi genius.

jak szukać tanich noclegów booking

HRS (ZAKŁADKA DEALS)

Sam HRS jest całkiem przyzwoitą wyszukiwarką pokazującą w przejrzysty sposób informacje o cenie, wysokości ewentualnej dopłaty za śniadanie, odległości od lotniska i od centrum miasta bez klikania w poszczególne oferty. To niezwykle wygodne gdy robimy jedynie rozeznanie. Ciekawiej się robi gdy zajrzymy do zakładki DEALS. Tutaj możemy znaleźć prawdziwe skarby.  Oferta deals jest mocno okrojona i dotyczy wybranych miast ale zmienia się bardzo często i możemy tam upolować dobre, 3,4, a nawet 5 gwiazdkowe hotele w obniżonych cenach.

jak szukać tanich noclegów hrs deals

HOTWIRE.COM

Hotwire to wyszukiwarka nie wyróżniająca się niczym szczególnym. Ma przejrzysty interface, całkiem sporo ofert i cenowo również jest ok. Dlaczego zatem pojawia się z moim zestawieniu? Po wpisaniu w wyszukiwarkę daty i miejsca pobytu pojawi nam się na górze strony co najmniej jedna, a najczęściej kilka tzw. ofert TOP DEAL. Są to znacznie przecenione hotele (często o ponad 50% w stosunku do ceny rynkowej) ale jest jeden haczyk. Nie wiemy, który hotel rezerwujemy. Znamy jego przybliżone położenie, wiemy jak jest oceniany, znamy jego standard i kilka kluczowych cech. Jeśli lubicie hazard to hotwire top deals są dla was. Oferty te są dedykowane raczej dla 2 osób ale udało nam się podróżując we 4kę ustrzelić znakomitą ofertę z ceną niższą o prawie 50% od najniższej znalezionej w sieci. Przy odrobinie sprytu można pokusić się o sprawdzenie, który hotel kryje się pod sekretną ofertą. Wystarczy zapisać zdjęcie z oferty (prawym klawiszem myszy wejść w „informacje o stronie-media, znaleźć interesujące nas zdjęcie i zapisać w komputerze. Potem wystarczy już tylko w wyszukiwarce google wyszukać obrazem. W większości przypadków trafimy bez pudła 😉

jak szukać tanich noclegów hotwire

ROOMERTRAVEL

Podobnie jak hotwire, roomertravel działa na zasadzie standardowej wyszukiwarki i sekretnych ofert. Ja uwielbiam obie te strony. Świetnie się wzajemnie uzupełniają i zdarzyło mi się rezerwować dobre hotele za pośrednictwem obu. Roomertravel jest według mojej subiektywnej oceny bardziej przejrzysty i ma więcej dobrych ofert dla rodzin. W przypadku spontanicznych wyjazdów, rommertravel ma jeszcze jedną, wygodną funkcję. Możemy tutaj znaleźć noclegi w dobrych hotelach oferowane przez osoby, które z różnych przyczyn nie będą mogły ich wykorzystać. Możemy dzięki temu trafić na prawdziwą super ofertę. Kilka lat temu szukając noclegów w Miami znalazłam 3 noclegi w luksusowym hotelu apartamentowym Trump Tower za 100 dolarów.

WYNAJEM PRYWATNY AIRBNB

O AIRBNB można napisać bardzo długi wpis. To skarbnica niesamowitych miejsc noclegowych udostępnianych w większości przypadków przez właścicieli mieszkań. Niejednokrotnie znajdziemy tam właścicieli kilku miejsc noclegowych w różnych miastach traktujących airbnb czysto zarobkowo ale nie brakuje tam ofert od osób, które swoje własne mieszkanie udostępniają podczas swojej nieobecności. To portal, w którym znajdziemy noclegi na każdą kieszeń. Są oferty bardzo tanie o standardzie naszej kwatery ale i luksusowe domy z basenami, których ceny poznamy dopiero gdy poprosimy o ofertę. Nawet jeśli nie planujemy nic rezerwować za pośrednictwem airbnb warto przejrzeć w jak pięknych miejscach wiele osób mieszka. My wielokrotnie korzystaliśmy z airbnb i generalnie nie mam portalowi nic do zarzucenia. W przypadku problemów bardzo szybko działają i bez zbędnych formalności próbują pomóc. W airbnb cena za wynajem jest tylko składową. Żeby dowiedzieć się ile będzie kosztował nas pobyt musimy sprawdzić cenę całej oferty, w której skład wchodzi fee airbnb, koszt sprzątania czy jakieś inne dodatki np. związane z ilością podróżujących osób.

jak szukać tanich noclegów airbnb

HOTELTONIGHT

To kolejna wyszukiwarka noclegów dla wielbicieli dreszczyku emocji. Jak sama nazwa wskazuje znajdziemy tu świetne oferty na…..dzisiaj. Jeśli jesteśmy spontaniczni i wybieramy się gdzieś nagle nie mając zaplanowanych noclegów to hoteltonight świetnie się sprawdzi. Inaczej niż w przypadku HOTWIRE na HOTELTNIGHT od razu wiemy jakie hotele mamy do wyboru. Największe zniżki dotyczą tych najdroższych hoteli więc mając nieco szczęścia możemy nie nadszarpując budżetu zanocować w miejscu luksusowym. Tak jak w przypadku Hotwire tak i tutaj znacznie łatwiej upolować okazję na noclegi dla 2 osób. To co lubię na tej stronie to samoistne podpowiadanie miejsca noclegowego przy włączonej lokalizacji. Ogranicza to ilość koniecznych do wpisania danych do minimum.

Jak szukać tanich noclegów? Porównywanie cen

Można mnożyć strony i portale, które oferują noclegi na całym świecie. Każdy ma swoje preferencje odnośnie przeglądarki. Jedni lubią booking, a inni nie widzą innej opcji niż rezerwowanie przez hotels.com, po którym ja osobiście nie lubię się poruszać. Gdy wybierzemy już hotel, który spełnia nasze oczekiwania również te finansowe warto zweryfikować czy aby na pewno znaleziona przez nas okazja taką okazją jest w rzeczywistości. Najlepszym narzędziem do porównywania cen hoteli jest HOTELSCOMBINED.COM. To strona, która porównuje ceny wybranego obiektu, w wybranych datach i wybranej konfiguracji bazując na 10tkach portali rezerwacyjnych. Po wpisaniu wybranego hotelu i dat pojawi się rozwijalna lista z najlepszymi ofertami z porównywarek często mało znanych, których raczej nie bralibyśmy pod uwagę bo możemy ich nawet nie znać. Nie raz udało nam się zarezerwować znakomity hotel w świetnej cenie, bo akurat w konkretnej przeglądarce miał obniżoną cenę. Hotelscombined służy mi zarówno jako wyszukiwarka jak i porównywarka cen hoteli więc nie może jej zabraknąć w moim dzisiejszym wpisie. Podobną porównywarką cen z nieco mniejszych rozmachem jest TRIVAGO. Warto zajrzeć i tam! Obie w języku polskim.

Obiektywne opinie o miejscach noclegowych: TRIPADVISOR

Przed zarezerwowaniem noclegów zawsze sprawdzam opinie. Wszystkim, którym doradzam przy samodzielnym planowaniu wyjazdu sugeruję to samo. Wszak na urlopie chcemy odpocząć i najlepiej w zaplanowanych warunkach w ramach budżetu. Opinie o hotelach znajdziemy również w przeglądarkach ofert. Większość z nich ma opinie rzetelne i można się nimi sugerować w ciemno. Nie zaszkodzi jednak zajrzeć również na tripadvisor, bo prócz opinii o danym miejscu znajdziemy tam też, a może nawet przede wszystkim mnóstwo zdjęć zrobionych przez turystów. Tripadvisor jest nieocenioną skarbnicą wiedzy, często bardzo subiektywnej ale jeśli gdziekolwiek mamy znaleźć negatywne opinie o hotelu czasami zakrawające o hejt to właśnie tam więc warto w przypadku tripadvisor’a mieć to na uwadze i włączyć zdrowy rozsądek.

Jak szukać tanich noclegów i nie zwariować?

Wiele osób, które zaczynają swoją przygodę z samodzielnym rezerwowaniem biletów i hoteli wpada w panikę od nadmiaru informacji i zbyt dużego wyboru. Moja rada jest zawsze taka sama i dotyczy zarówno miejsc tuż za rogiem jak i tych na drugim końcu świata: wybierz miejsce, określ swoje potrzeby i zawęź kryteria oraz koniecznie zaplanuj budżet. Potem wystarczy już tylko szukać i sortować miejscach według naszych potrzeb. Mając zawsze w pamięci określenie niezbędnego minimum (u nas w zimie to kryty basen, a latem bliskość plaży lub basen odkryty) możemy sprawdzić czy stać nas na wyjazd w wybrane miejsce. Może się okazać, że chociaż bilety są bajecznie tanie to noclegi są niewspółmiernie drogie do jakości albo w naszym budżecie znajdziemy tylko hotele w nieatrakcyjnym miejscu.

Porada na koniec:

My zazwyczaj planując dłuższe wyjazdy zmieniamy miejsce zamieszkania kilkakrotnie. Pozwala nam to podzielić wyjazd na kilka etapów i zwiedzić więcej. Często zwiększa to też szanse, na popławienie się w luksusie. Staram się operować budżetem całościowo. Jeśli mam w planie 10 noclegów to nie upieram się, żeby wszystkie były w jednej cenie. Są miejscach, w których w hotelu tylko śpimy i nie zależy nam wtedy na basenie czy szyldzie z 4*. Staram się znaleźć na ten czas opcję niedrogą i dołożyć nieco podwyższając standard w innym, ważniejszym dla nas miejscu. Moja dewiza przy rezerwowaniu noclegów to bycie elastycznym. Sprawdza się to u nas od lat, a za nami już dziesiątki jak nie setki odwiedzonych hoteli i apartamentów na całym świecie i tylko raz zdarzyło nam się przepłacić ale zrobiliśmy to z premedytacją, bo hotel był tego po prostu wart.

jak szukać tanich noclegów gwiazdki

 

 

 

Dodaj komentarz