Piękna Norwegia Spitsbergen Svalbard

Piękna Norwegia – oferty wyjazdów

Za kilka dni wybieram się do jakże pięknej Norwegii. Moim celem jest Bergen – malowniczo położone miasto na styku dwóch mórz: Północnego i Norweskiego. Spędzimy w nim jeden pełny dzień. Czemu tak krótko? Po jednodniówce w Brukseli o której pisałam >>>TUTAJ<<< mój apetyt na krótkie wypady wzrósł. Nie mogłam się oprzeć pokusie i gdy tylko nadarzyła się okazja kupiłam sobie imieninowy prezent w postaci biletów.
Pozostając w duchu norweskich klimatów postanowiłam przygotować wpis o ciekawych opcjach wyjazdu do tego wyjątkowego kraju.

PIĘKNA NORWEGIA – OFERTY WYJAZDÓW:

 1. Pierwsza opcja to Sylwester w OSLO 🙂 Około weekendowy pobyt w świetnej cenie!
  Wiem, wiem ciemno, zimno i ponuro. Ale czy na pewno? Dla mnie Oslo to jedno z najładniejszych, najprzyjaźniejszych i najżyczliwszych miast północy. Uwielbiam ciemność. Wspaniale jest obserwować świąteczne dekoracje, oświetlone ulice i przygotowania do przywitania Nowego Roku. Według mnie oferta idealna na spontaniczny, budżetowy wypad.
  Przeloty: 29 grudnia – 1 stycznia (na miejsce zabierze nas Ryanair) w cenie 183 złote od osoby.
  Noclegi: idealny Smart Hotel, położny w samym centrum możemy zarezerwować za 1040 złotych za 3 noclegi oczywiście za cały, dwuosobowy pokój.
  Zarezerwujemy TUTAJ
 2. Nieco drożej, co wcale nie oznacza że drogo, spędzimy około sylwestrowy czas w Bergen i okolicach. Oprócz oszałamiających, sylwestrowych widoków na zatokę, możemy skorzystać z pełni sezonu i wybrać się do pobliskiego ośrodka narciarskiego EIKEDALEN na narty.
  Przeloty: 29 grudnia – 5 stycznia (Polecimy linią Wizzair) w cenie 338 złotych (jeśli posiadamy kartę WDC cena lotu obniży się o 60 złotych).
  Noclegi: za apartament blisko centrum zapłacimy już od 150 złotych rezerwując przez AIRBNB lub BOOKING.COM
  Za noc w porządnym i czystym hotelu zapłacimy od 280 złotych.
  Zarezerwować możemy TUTAJ
 3. Ostatnia oferta jest dla kompletnych north freaków – ludzi których oszałamia północ co najmniej tak jak mnie, a surowość klimatu zachęca, a nie odpycha.
  Uwaga, uwaga: cytując za WIKIPEDIĄ: Svalbard – norweska prowincja w Arktyce…którego największą wyspą jest Spitsbergen. Brzmi niesamowicie? Idealny czas na zwiedzanie królestwa polarnych niedźwiedzi to czerwiec.
  Przeloty: Z Warszawy do Longyearbyen zabierze nas SAS w cenie 873 złote od osoby, w dwie strony.
  Zarezerwujemy TUTAJ
  Noclegi: Pomimo pozornie odludnego charakteru Svalbardu w Longyearbyen mamy spory wybór mieszkań do wynajęcia, pokoi ze wspólną łazienką i wspaniałym widokiem oraz kilka luksusowych hoteli.
  Rozsądną cenę 1110 złotych za tydzień, za 2 osoby możemy uzyskać decydując się na mieszkanie wspólnie z właścicielem wspaniałego domu na przedmieściach Longyerbyen.
  Zarezerwujemy TUTAJ

Piękna Norwegia - Oslo zimą

Dodaj komentarz