jak kupić tanie bilety lotnicze front foto

Porównywarki – jak kupić tanie bilety lotnicze

Wakacje w tropikach? a może weekend w Paryżu? A może spontaniczna jednodniówka w Szczecinie?
Czy nie zastanawiało was nigdy jak wyszukiwać precyzyjnie tanie bilety lotnicze w miejsca które was interesują?  A może ciekawiło was jak to się dzieję, że niektórzy wiedzą że bilety na 12 listopada kosztują 30% drożej niż na 21. Skąd brać takie informacje? I czy trzeba nad tym spędzać długie godziny?
Odpowiedź nie jest taka prosta ale proste jest jedno – Porównywarka biletów lotniczych znacznie ułatwi wam zadanie. Poniżej moje ulubione porównywarki i ich zalety i wady.

SKYSCANNER

Jedna z najlepszych porównywarek dla podróżniczego laika. Jej niezaprzeczalną zaletą jest możliwość wyszukiwania dowolnego miejsca na świecie w dowolnym czasie. Wystarczy, że wpiszemy miejsce wylotu i zaznaczymy opcję: WSZĘDZIE w miejscu docelowym i w polu termin podróży: NAJTAŃSZY MIESIĄC, a za kilka sekund otrzymamy zestawienie cen biletów do wszystkich krajów które są aktualnie dostępne wraz z datami i cenami od najniższej. Skyscanner jest niezwykle pomocny jeśli sami jeszcze nie wiemy gdzie chcemy jechać. Przydaje się również wtedy gdy szukamy okazji na tanie bilety lotnicze.
Czy ma wady? Dla mnie jego główną wadą jest rzadko robiony update. Często cena biletów podawana na stronie głównie nie ma nic wspólnego z aktualną ceną i przeżywamy niemiłe zaskoczenie. Skyscanner jest również kiepską wyszukiwarką przelotów multi (z różnymi miejscami wylotu i powrotu) ale nie można mieć wszystkiego. To zawsze od niej zaczynam poszukiwania ofert dla was.

jak kupić tanie bilety lotnicze skyscanner

AZAIR

To według mnie jedna z najlepszych przeglądarek. Co ją wyróżnia? Wystarczy, że określimy z grubsza skąd jedziemy i na ile dni, a reszta zrobi się sama – tanie bilety lotnicze znajdą się w kilkanaście sekund. Azair zaproponuje nam wszystkie opcje wylotów do większości miast w zależności od wybranego kryterium. Jeśli podstawowym kryterium jest dla nas cena, to przeglądarka wypluje mnóstwo połączeń w najniższych cenach w różne miejsca. Codziennie zaglądam na stronę azair w poszukiwaniu jednodniówek, wylotów krótkoterminowych i pomysłów na wyjazdy, które zawsze uzależniam od ceny biletów. Ogromną zaletą wyszukiwarki są loty łączone – azair sam dobiera nam różnych przewoźników w zależności od naszych potrzeb. Minusy? Przeglądarka spisuje się dobrze w przypadku przeszukiwania zasobów tanich linii. Wizzair i Ryanair nie mają przed nią tajemnic. Drugi mankament to braki. Niestety zdarza się, że mimo iż wiem że jakieś bilety są dostępne w wybranym terminie wyszukiwarka ich nie widzi. Warto zatem sprawdzać w kilku miejscach. Drugi minus to brak rozsądnej multi wyszukiwarki. Każdy przelot musimy dobrać osobno jeśli miasto wylotu i powrotu będzie inne. Niezbyt kuszący jest też interface Azair. Jest dość prosty ale mocno kuleje w telefonie komórkowym.

jak kupić tanie bilety lotnicze azair

MOMONDO

Bardzo ostatnio lansowana porównywarka cen biletów słusznie podbiła serca podróżników. Ma fajny i czytelny interface, dość dobrze działa w telefonie. Jej wyróżnikiem i cechą dzięki której jest w czołówce moich ulubionych wyszukiwarek jest pasek z cenami wylotów i przylotów dla każdego dnia. Jeśli wybrany przez nas dzień ma wysoką cenę, wcale nie oznacza to, że innego dnia bilety są równie drogie. Taki czytelny wykres pozwoli nam bez zbędnego szukania po omacku znaleźć najtańszy lot z oferowanych w danym miesiącu.
Wady? Ceny w Momondo bywają zawyżone. Warto po wybraniu ostatecznych dat zajrzeć na bezpośrednią stronę przewoźnika lub chociażby na Skyscanner.

jak kupić tanio bilety lotnicze-momondo

KAYAK i ORBITZ

Obie wymienione wyżej strony działają na podobnej zasadzie, mają podobny interface i z obu korzystam równie często. Kayak to moje główne narzędzie do wyszukiwania taniego wynajmu samochodów ale również w przypadku lotów sprawdza się nieźle. Orbitz ma szeroką gamę usług i możemy w niej kompleksowo wyszukać wszystko od hotelu, przez przeloty na wycieczkach kończąc.
Orbitz i Kayak pamiętają nasze ostatnie wyszukiwania co jest sporym ułatwieniem jeśli planujemy trzymać rękę na pulsie przez kilka tygodni w poszukiwaniu biletów na odleglejsze terminy.

jak kupić tanie blitey lotnicze kayak

STRONY LINII LOTNICZYCH:

Niejednokrotnie się zdarza, że przeglądarki proponują nam cenę wyższą niż ta na rodzimych stronach przewoźników. Warto po znalezieniu interesującego nas terminu lotu zajrzeć na stronę linii lotniczej. Większość stron jest w języku angielski i ma możliwość przeliczenia kosztu biletów na walutę nam bliższą (dolary, euro, funty). Jeśli takiej opcji nie znajdziemy na stronie, z pomocą przyjdzie nam na pewno świetny i intuicyjny kalkulator walutowy COINMILL

jak kupić tanie bilety lotnicze lot pl

FLIPO

To jedna z tych wyszukiwarek które służą mi do inspiracji. Nie jest to najlepsze narzędzie do wyszukiwania najtańszych biletów ale jego zakładka OFERTY SPECJALNE to kompendium większości dostępnych promocji z większości europejskich stolic do większości dostępnych destynacji na świecie. Jeśli cena wylotu z Warszawy wydaje wam się zbyt wygórowana to Flipo idealnie was wesprze. Podpowie skąd i dokąd dolecimy najtaniej, a obszerny kalendarz  pozwoli nam dobrać daty. Minusem Flipo jest jego nakładka na telefon. U mnie działa fatalnie, kalendarz się nie wyświetla, ciężko się zaznacza. Gdy potrzebuję szybko coś sprawdzić, a jestem z dala od laptopa Flipo niestety się wtedy nie przydaje.

jak kupić tanie bilety lotnicze flipo

ESKY CZARTERY

Esky to potężne narzędzie mające w swoich zasobach wszelkie możliwe wyszukiwarki. Ja z Esky korzystam gdy wyszukuję przeloty czarterowe. To niezawodne i chyba jedyne z tak szeroką gamą przewoźników czarterowych narzędzie wyszukuje cały kalendarz dostępnych dat przelotów. Minus to bardzo szybko dezaktualizujące się oferty. W przypadku przelotu dla jednej osoby jest przyzwoicie ale jeśli mamy w planie zabrać kogoś ze sobą i dodać do rezerwacji dziecko robi się nerwowo. Warto zatem zanim zaczniemy pakować w emocjach walizki na spokojnie dotrzeć w rezerwacji do etapu SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY LOTU I REZERWUJ 🙂
Strona dodatkowo dość precyzyjnie sugeruje ceny Ryanair, Wizzair i Easyjet co jest jest ogromnym plusem.

jak kupić tanio bilet lotniczy esly czartery

 

8 myśli na temat “Porównywarki – jak kupić tanie bilety lotnicze

Dodaj komentarz