Singapur – darmowe atrakcje dla dzieci

Singapur – kraj dla bogatych, drogi i nieciekawy, upalny i z trudną do zniesienia wilgotnością powietrza. Betonowa dżungla, z przewartościowanym i niesmacznym jedzeniem, przesadnie sterylny i nieprzyjazny. Opinii o Singapurze w tym tonie można znaleźć w internecie sporo. O naszym wrażeniach z pobytu pisaliśmy >>>TUTAJ<<<  i zupełnie rozmijają się one z powyższym. Mnie to niezwykłe miejsce zachwyciło ze względu na swoją różnorodność, znakomitą kuchnię i dostępność bezpłatnych atrakcji. Poniżej znajdziecie całkiem spory wykaz miejsc, z których skorzystacie za darmo zarówno wy jak i wasze dzieci.

Singapur – darmowe atrakcje dla dzieci

  • Wodny plac zabaw Gardens by the Bay

Nasze poszukiwania darmowych atrakcji w Singapurze zaczęliśmy od odwiedzenia ogrodów Gardens by the Bay i części nazwanej Childrens Garden. Miejsce jest idealne na niespieszny dzień z rodziną. Bezpłatnie możemy korzystać z dużego wodnego placu zabaw z częścią dla starszych i młodszych dzieci, placów zabaw dostosowanych do wieku z miękkim podłożem, ogromnego parku z rzeźbami i niezmierzonej ilości ścieżek na których możemy spotkać wydry, wielkie jaszczurki czy wiewiórki gigant. Burza, która rozpętała się w trakcie naszych kąpieli wygnała nas z placu zabaw – pracownicy parku są bardzo restrykcyjni w tej kwestii – pomimo pogarszającej się pogody udało nam się obejrzeć sporą część atrakcji i pozachwycać niezwykłą konstrukcją podniebnych ogrodów. Ze względu na pogodę wstęp na ścieżkę na wysokości (wstęp jest płatny) był wzbroniony. Koniecznie weźcie prognozy pod uwagę planując odwiedzenie Children’s Gardens.

Żeby dostać się do ogrodów możemy dojechać autobusem do centrum (okolice Marina Bay albo przystanek przy jednym z centrów handlowych) i dojść na piechotę – polecam tą opcję. Można po drodze pozachwycać się nabrzeżem, a cała trasa jest przykryta zadaszeniem. Z przystanku do ogrodów szliśmy jakieś 20 minut co chwilę zatrzymując się na podziwianie atrakcji. Możemy też dojechać metrem w samo centrum ogrodów – dla spieszących się i leniwych idealna opcja. Mapę i plan dojazdu oraz szczegółowy wykaz atrakcji znajdziecie TUTAJ

Singapur darmowe atrakcje wodny plac zabaw

Singapur darmowe atrakcje wodny plac zabaw dzieci

Singapur darmowe atrakcje wodny plac zabaw dzieci rzeźby

Singapur darmowe atrakcje wodny plac zabaw dzieci ogrody

  • Piracki Aquapark na wyspie Sentosa

Piracki statek na wyspie Sentosa, oddalonej od centrum Singapuru o jakieś 20 minut jazdy autobusem był naszym celem bez względu na wszystko. Według tego co znaleźliśmy w internecie wstęp na teren wodnego aquaparku jest bezpłatny. Mieliśmy wątpliwości co do prawdziwości tych informacji – w końcu trudno uwierzyć, że coś tak okazałego, za co w Polsce i w innych miejscach w Europie trzeba by słono zapłacić może nie kosztować nic. Okazało się jednak, że spędzenie całego dnia w tym miejscu rzeczywiście jest bezpłatne. Statek jest wystarczająco duży, ludzi było sporo ale spokojnie dzieci mogły się bawić. Teren jest rozległy, można rozłożyć koc i zrobić piknik, mając dzieci na oku. Dla moich dzieci ta atrakcja to numer jeden całego wyjazdu.

Singapur darmowe atrakcje mapa sentosa

Na Sentosę możemy dotrzeć na piechotę mostem liczącym 550 metrów. Sporo na nim ruchomych chodników więc nie zmęczymy się zbytnio. Jeśli nie mamy ochoty na spacer, na wyspę dotrzemy kolejką lub specjalnym autobusem. Spacer jest bezpłatny i taką opcję wybraliśmy. Warto wiedzieć, że na deptaku pomimo zadaszenia jest gorąco. Pamiętajmy, żeby zabrać picie i nakrycia głowy.

Singapur darmowe atrakcje piracki statek

Singapur darmowe atrakcje sentosa

Singapur darmowe atrakcje piracki statek most

Singapur darmowe atrakcje piracki statek piknik

  • Plac zabaw Marine Cove

Wnioskując z nazwy ot plac zabaw, nic wielkiego. Nic też bardziej mylnego. To jeden z takich placów zabaw do których zazwyczaj w Warszawie jedziemy przez pół miasta. Duży, świetnie utrzymany z wyraźnym podziałem na część dla dzieci mniejszych i większych. Wszędzie miękkie podłoże, mnóstwo drabinek, tuneli, wiszących mostów, zjeżdżalni o różnym poziomie trudności. Tuż obok świetne, czyste i w pełni funkcjonalne łazienki dostępne bezpłatnie, a w sąsiedztwie piękna lecz niestety cała w ropie naftowej plaża. Dla nas dodatkową atrakcją był park w którym zlokalizowany jest plac zabaw i bliskość przystanku. My plac zabaw odwiedziliśmy na piechotę – z naszego hotelu Katong Village szliśmy jakieś 20 minut.

Obok placu zabaw jest Mcdonalds – można kupić mrożoną kawę, odpocząć od upału albo podładować telefon i skorzystać z darmowego wifi 😉

Singapur darmowe atrakcje plac zabaw

  • Fontanny w Singapurze

Moje dzieci pewnie nie są specjalnie oryginalne jeśli chodzi o zamiłowanie do kąpieli w fontannach. Jako, że w Singapurze plaże nie są zbyt zachęcające (woda i piasek jeśli zanieczyszczony ropą z przepływających blisko kontenerowców) zazwyczaj pozwalaliśmy na szaleństwa w każdym dostępnym miejscu, w którym tylko można było się chociaż odrobinę schłodzić.

W Singapurze jest bardzo dużo fontann obok centrów handlowych, w których świetnie się kąpało moim dzieciom – ich niezależny i obiektywny ranking poniżej:

Numer 1 to fontanny i plac zabaw w Vivo City Shopping Mall. Najlepiej wybrać się tam przy okazji wycieczki na Sentosę. My odwiedziliśmy fontanny wracając z wyspy i niezwykle przyjemnie ochłodziła dzieciaki przed powrotem do hotelu. Fontanna jest na zewnątrz i wyglądem przypomina tą przy warszawskiej Arkadii.

Singapur darmowe atrakcje vivo city fontanna

Numer 2 to Millenia Walk w centrum handlowym Millenia. Fontanny, a w zasadzie wodne chodniki były niezwykle atrakcyjne dla moich dzieciaków. Całe centrum handlowe zasługuje na uwagę ze względu na swój specyficzny charakter i interesujące rozwiązania architektoniczne. Nam się bardzo podobało w tym miejscu i nawet nie wiemy kiedy upłynęło nam tam 1,5 godziny.

Singapur darmowe atrakcje fontanny mall

Numer 3 to fontanna znana większości odwiedzających Singapur. Niestety nie można się w niej kąpać ale według moich dzieci jest świetna – sama się nie wybrałam ze względu na tłumy oglądających. Mowa tu oczywiście o Fontannie Bogactwa w centrum handlowym Suntec City.

Singapur darmowe atrakcje fontanna najwieksza

Podsumowanie:

Darmowych atrakcji dla dzieci w Singapurze jest oczywiście dużo więcej. Powyższe polecam jako nasze top of the top. Zarówno na Sentosie (tutaj oprócz pirackiego statku mamy też fajną plażę, most wiszący i plac zabaw, hamaki i plamy na które z łatwością się wdrapiemy) jak i w Children’s Garden w Gardens by the Bay (wodny plac zabaw, place zabaw z podłożem z piachu i pianki, ogrody, stawy, rzeźby) możemy spokojnie spędzić cały dzień. Oba miejsca są rozległe i warto zacząć zwiedzanie rano. My w obu miejscach urządziliśmy sobie całodzienne pikniki i to był strzał w 10.

W następnym poście zaproszę was na kulinarną, azjatycką ucztę – będzie dużo zdjęć, cen i sprawdzonych adresów.

Dodaj komentarz