uzdrowisko gwiazd baden baden

Uzdrowisko gwiazd – Baden Baden – OFERTA

Wiele krajów przewinęło się już przez mój blog, wiele ofert europejskich i dalszych. Przeglądając starsze wpisy zorientowałam się, że nasz najbliższy sąsiad – Niemcy niezbyt często gości w ofertach wyjazdowych. Postanowiłam to zmienić 🙂
Dzisiaj coś dla gwiazd i gwiazdeczek ale w cenie nie z kosmosu.
Zapraszam was po ofertę do Baden Baden – znane z wypoczywających w nim sław. Nie ma się co dziwić w końcu to uzdrowisko gwiazd.

Przelot:

Na wycieczkę zabierze nas Ryanair z lotniska w Modlinie.
Mam dla was dwa terminy weekendowe (wylot w piątek rano, powrót w niedzielę):

  • 15-17 grudnia 2017 r.
  • 24-26 listopada 2017 r.

Za bilety w dwie strony zapłacimy 78 złotych od osoby. Możemy zabrać ze sobą 2 bagaże podręczne.
Bilety możecie zarezerwować TUTAJ

Dojazd z lotniska:

W weekendy z lotniska do miasta, oddalonego o około 10 km jeździ miejski autobus. Bilet kosztuje 3,5 euro od osoby, w jedną stronę. Autobus jeździ raz na godzinę, z zastrzeżeniem, że może jeździć częściej ale nie częściej niż co pół godziny 😉 Myślę, że godziny przylotów mogą mieć wpływ na kursowanie autobusu ale nie sprawdziłam tego jeszcze na miejscu.

Noclegi:

Można podejrzewać, że skoro Baden Baden to uzdrowisko gwiazd, to nie będzie łatwo o niedrogi nocleg. I tutaj was zaskoczę. W mieście jest oczywiście sporo luksusowych hoteli ale nie trudno o miły apartament. Ja znalazłam dla was piękny, nowoczesny apartament w centrum Baden Baden. Za 2 noclegi zapłacimy 461 złotych.
Zarezerwować możecie TUTAJ

uzdrowisko gwiazd baden baden kuchnia
Zdjęcie ze strony: www.booking.com
uzdrowisko gwiazd baden baden sypialnia
Zdjęcie ze strony: www.booking.com

Atrakcje:

Tego w Baden Baden nie brakuje. Jest to w końcu uzdrowisko gwiazd więc mamy do dyspozycji wspaniałe Friedrichsbad – fantastyczne spa, zlokalizowane w zabytkowych termach z XIX wieku. Wstęp na 3 godziny do strefy term to koszt 25 euro.
Wszystkie ceny i godziny otwarcia możecie sprawdzić TUTAJ

W Baden Baden nie brakuje również miejsc na spacery. Pomimo zimowej pory koniecznie musicie wybrać się na centralny plac Leopoldsplatz. Stamtąd blisko do Parku Zdrojowego, Domu Zdrojowego i Pijalni. Kawałek dalej dochodząc do Romerplatz wejdziemy do ruin uzdrowiska.
Poza centrum możemy spacerować i zrobić sobie wycieczkę do Karlsruhe. Tam koniecznie odwiedźmy Centralny Pałac będący niegdyś siedzibą Karola Wihelma Badeńskiego.
Wokół miasta jest też piękna trasa widokowa przez winnice. Nie wiem czy robi wrażenie w zimie ale latem zdecydowanie tak.

 

2 myśli na temat “Uzdrowisko gwiazd – Baden Baden – OFERTA

    1. Niestety nie mam takich informacji. Warto byłoby poszukać na forach – dobrze poinformowani forumowicze działają na stronie FLY4FREE

Dodaj komentarz