Mediolan i Bergamo Torbole widok

Bergamo i Mediolan

Jest 23 marca 2o2o roku. Dokładnie miesiąc temu wróciliśmy ze wspaniałego wyjazdu, w trakcie którego zwiedzaliśmy i biesiadowaliśmy w Lombardii. We Włoszech.

Krok za krokiem

Bergamo i Mediolan, Brescia, cudowne okolice jeziora Garda oraz zupełnie dla nas zaskakujące malutkie miasteczko Novi Ligure to były wtedy nasze wielkie zachwyty, a teraz wszyscy drżymy nad tym jak te niesamowite miejsca będą funkcjonować za kilka miesięcy. Jak Ci przyjaźni, życzliwi ludzie poradzą sobie w tej trudnej i niecodziennej sytuacji. Czy będziemy umieli być beztroscy odwiedzając miasta, które dzisiaj kojarzą się z tak wielką ludzką tragedią? Mam ogromną nadzieję, że kiedyś to się uda. Dzisiaj jednak nie ma we mnie ani chęci ani zgody na opisywanie na wesoło mojej podróży. Wolałabym milczeć i w ciszy obserwować co się będzie działo dzień po dniu.
Z drugiej strony nie chcę żebyśmy skreślili Włochy z naszej turystycznej mapy. Żebyśmy tak po prostu postawili kreskę na jednym z najczęściej odwiedzanych przez nas krajów. Włochy po prostu na to nie zasługują.

Postanowiłam zebrać trochę zdjęć moich i cudzych (za zgodą autorów) i wrzucić je do wspólnego fotograficznego wpisu. Trochę majestatu Mediolanu, trochę piękna małego Bergamo i jeszcze garść widoków znad wyjątkowej i wręcz nierealnie pięknej Gardy.

Moja lipcowa Toskania zapewne nie dojdzie do skutku, plany na majówkę w Rzymie już dawno przestały być choćby odrobinę realne ale mam nadzieję, że niebawem zobaczymy światełko w tym mrocznym tunelu i mam też marzenie, że już niedługo będę mogła napisać: Do zobaczenia we Włoszech!

Zdjęcie tytułowe autorstwa: MIKE_68

Bergamo

Zdjęcia Bergamo wykonał: ROLANAS VALIONIS

Mediolan i Bergamo widok na miasto

Mediolan i Bergamo miasto

Mediolan i Bergamo widok

MEDIOLAN

Mediolan i Bergamo Duomo

Mediolan i Bergamo Galeria

Mediolan i Bergamo tramwaj

GARDA

Na zdjęciach piękne miejscowości zlokalizowane wzdłuż wybrzeża majestatycznego jeziora Garda: Sirmione, Torbole, Malcesine, Limone sul Garda, Riva del Garda.

Mediolan i Bergamo Garda view

Mediolan i Bergamo Sirmione

Mediolan i Bergamo Malcesine

Mediolan i Bergamo Riva

Mediolan i Bergamo Limone

Przypominam wam przy okazji jak ważne jest ubezpieczenie siebie i swojej rodziny w podróży.

Jeśli się dokądś wybieracie: bliżej lub dalej to koniecznie, zwłaszcza w obliczu sytuacji, z którą od kilku tygodni się mierzymy pamiętajcie o wykupieniu ubezpieczenia. Link do porównywarki wraz z wieloma poradami dotyczącymi tego jakie ubezpieczenie wybrać znajdziecie TUTAJ

 

 

Jedna myśl na temat “Bergamo i Mediolan

Dodaj komentarz