Podróże z dziećmi plaża w Omanie

Dziecko w podróży – skarbnica wiedzy

Podróże z dziećmi bez względu na to czy te dalekie czy całkiem bliskie różnią się kompletnie od tych we dwójkę lub solo. Wyjazdy z 1 dzieckiem zazwyczaj nie zwiększają znacząco kosztów, szczególnie jeśli w podróż zabieramy niemowlaka. Schody zaczynają się gdy nasza latorośl przekroczy magiczną granicę najpierw 6 lat, a potem 12. Sytuację pogarsza lawinowo każde kolejne dziecko 😉 Podróże z 2 dzieci w wieku chociażby moich czyli prawie 4 latkiem i prawie 7-latką to już prawdziwa gimnastyka  dla budżetowego turysty. Oczywiście wszystko się da ale jest niemal pewne, że taki wyjazd uszczupli nasz budżet nieco bardziej niż sądzimy.

Co zatem zrobić, żeby ograniczyć koszty podróżując z 2 dzieci? Poniżej garść przydatnych informacji i link do mojej ulubionej skarbnicy wiedzy o rodzinnym podróżowaniu.

GRUNT TO PLANOWANIE

Z mojego doświadczenia jasno wynika, że im wcześniej zaczniemy planować wyjazd zwłaszcza ten na własną rękę tym większa szansa na lepsze ceny. Zdarzało mi się nie raz organizować spontaniczny wyjazd rodzinny zarówno kilka dni wcześniej jak i z wyjazdem tego samego dnia. Zazwyczaj spędzaliśmy wspaniały czas jak chociażby na spontanicznej majówce czy też na Malcie zimą. Niestety na Maltę musieliśmy lecieć z Gdańska ze względu na wysokie ceny biletów, a mieszkamy w Warszawie, a w Wenecji musieliśmy zarezerwować jedyny wolny domek na kempingu bez możliwości wybrzydzania. Nasz wyjazd na Azory, który planowaliśmy etapami przez 4 miesiące okazał się znacznie tańszy niż większość krótszych wypadów rodzinnych organizowanych spontanicznie.

SZUKAJ, A ZNAJDZIESZ

Stare powiedzenie i niezwykle aktualne w przypadku podróżowania. Jeśli planujemy wyjazd samochodem to rozpoczynam mozolny proces wyboru noclegów, szukam promocji, czekam na nagłe rabaty i potrafię tak całymi tygodniami 😉 Nie musicie tracić aż tyle czasu na poszukiwania ale warto pamiętać, żeby sprawdzać w kilku miejscach ceny hoteli, również na ich stronach oficjalnych. Warto też przejrzeć strony internetowe i blogi podróżnicze związane z miejscem do którego się wybieramy. Może się okazać, że znajdziecie podpowiedzi kiedy warto przyjechać, gdzie zarezerwować samochód i że może akurat w miejscu do którego jedziecie lepiej negocjować ceny będąc już na miejscu.

Jeśli przed wami wakacje z przelotem koniecznie poszukajcie okazyjnych cen na przeloty zanim zabookujecie hotel (warto szukać na 3-4 miesiące wcześniej). Dobrze jest też zorientować się w jakim okresie pojawiały się promocje lotnicze na przeloty w miejsce, które was interesuje. Najłatwiej znaleźć takie informacje wpisując w wyszukiwarkę proste frazy np: tanie loty i tu nazwa miejsca, promocja na przelot i nazwa miejsca itp.

DZIECKO W PODRÓŻY – SKARBNICA WIEDZY

W mojej głowie kłębią się dziesiątki pomysłów na kolejne wyjazdy. Nigdy nie mam problemu żeby wymyślić dokąd jechać, co niestety skutkuje upychaniem nadmiaru atrakcji w zbyt krótkim czasie. Bez względu na to czy wiecie który zakątek chcecie odwiedzić, czy też nie macie pomysłu dokąd jechać i co zwiedzać, warto zajrzeć na jedną z najlepszych i najbardziej pomocnych stron internetowych skupiających na swoich łamach cały świat w pigułce.

Każdy mój wyjazd lub ofertę którą przygotowuję komercyjnie lub hobbistycznie opieram na sprawdzonych i rzetelnych informacjach zaczerpniętych ze strony DZIECKO W PODRÓŻY. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Ta ogromna skarbnica wiedzy zawiera nie tylko wpisy przygotowane przez właścicieli portalu ale też dziesiątki wpisów podróżników, turystów, mieszkańców różnych miejsc na świecie których łączy wspólna cecha: są rodzicami podróżującymi z dziećmi. Perspektywa podróżującego rodzica jest całkiem inna niż wolnego studenta lub podróżującej pary. Różnią nas potrzeby, sposób planowania i co w moim przypadku kluczowe rodzaj wybieranych atrakcji.

W portalu Dziecko w podróży znajdziecie zarówno wpisy rodziców, którzy wybierają się na swój pierwszy wyjazd all inclusive z biurem podróży jak i zaprawionych w podróżniczych bojach rodziców z dziećmi. Jest też mnóstwo recenzji hoteli i kampingów, które przydają się również tym wybierającym się na wakacje z biurem podróży.
Bogactwo informacji z tej strony powoduje, że przed każdym wyjazdem mam spisane zarówno najciekawsze zabytki w danym miejscu, place zabaw i bezpłatne atrakcje dla najmłodszych ale też informacje o możliwych zagrożeniach w miejscu do którego jadę.

OGRANICZANIE KOSZTÓW

Moje wyjazdy zazwyczaj ogranicza budżet. Narzucam sobie jakieś ramy, często nierealnie małe i próbuje się w nie wcisnąć. Zazwyczaj jestem bliska osiągnięcia sukcesu. Jak to robię? Poluję na okazje, znajduję darmowe bilety wstępu jak chociażby te do LEGOLANDU DLA DZIECI szukam restauracji,  w których dzieci jedzą za darmo jak np. te TUTAJ w Singapurze.

HOTEL – JAKI WYBRAĆ

W każdym wyjeździe najważniejszy jest hotel. Przelot może nas zmęczyć, możemy nie mieć miejsca na nogi w samolocie, może być głośno i zdarza się, że utkniemy na lotnisku na kilka godzin. To gdzie trafimy gdy dolecimy na miejsce jest kluczowe. Jak jednak dokonać wyboru? Który hotel będzie najlepszy dla rodzin z dziećmi? Gdzie znajdziemy animacje, w którym jest basen z ciepłą wodą, a w którym dzieci traktowane są wyjątkowo? Takie informacje znajdziemy TUTAJ
Warto tu zaglądać, ze względu na obiektywne opinie, pisane zgodnie z prawdą, a nie wspierane przesadnym, reklamowym ciśnieniem.

TOP 10

Nie wiem jak wy ale ja lubię konkretne, krótkie poradniki dające mi niewielki wybór. Gdy tylko wchodząc na BOOKING.COM wyskakuje mi 900 hoteli spełniających kryteria dostaję białej gorączki. Gdy trafiam na zestawienia w stylu TOP 10 odżywam. Jeśli przed letnim sezonem szukacie fajnych miejsc dla siebie i dzieci nad morzem to polecam zajrzeć TUTAJ a jeśli nie wiecie co ciekawego możecie robić na morzem gdy pada to najlepsza skarbnica wiedzy czeka pod tym linkiem TUTAJ

Możecie też zajrzeć do mojego wpisu z najlepszymi atrakcjami HELU lub poszukać wakacyjnych inspiracji w zestawieniu podróżniczych TOP MIEJSC z dziećmi na każdy miesiąc roku.

 

Dodaj komentarz