jednodniówka-w-bergen-centrum

Jednodniówka w Bergen we wrześniu – OFERTA

Kolejna oferta na wrześniowe lenistwo. Tym razem totalne szaleństwo czyli jednodniówka w Bergen.

SZCZEGÓŁY OFERTY:

Dwie daty do wyboru:
22 września: cena za przelot w dwie strony: 178 złotych (cena dla członków WDC 113 złotych) wylot o 8 rano z lotniska Okęcie. Przylot do Bergen o 10:20. Wylot z Bergen o 16:10.

8 września: cena za przelot w dwie strony: 188 złotych (cena dla członków WDC 128 złotych). Wylot o 8 rano z lotniska Okęcie. Przylot do Bergen o 10:20. Wylot z Bergen o 16:10.

Dojazd z lotniska:

Najszybciej dojedziemy shuttle busem do centrum. Koszt nie jest mały i wynosi 50 złotych w jedną stronę od osoby dorosłej. Warto jadąc do miasta wybrać tańszą opcję. Około 2 km od terminala lotniska jest przystanek autobusu miejskiego. Stamtąd możemy dojechać do centrum miasta za 29 koron (około 15 złotych). Całą drogę do przystanku pokonujemy pieszo. Jest szansa, że ktoś się zlituje i zabierze nas stopem:)

Zwiedzanie:

Nie mamy zbyt dużo czasu podczas tej jednodniówki ale wystarczająco, żeby zobaczyć główne atrakcje miasta i zdecydować czy jeszcze kiedyś chcemy się tutaj wybrać na dłużej.

Targ rybny:

To chyba jedna z największych atrakcji Bergen. Wspaniały targ rybny na którym możemy zobacz wszystkie najbardziej wyszukane cuda z morza z całej okolicy. Ceny są zawrotne ale większość stoisk oferuje bezpłatną degustację niektórych ryb i ikry. Niezapomniane przeżycie i smaki!

Bryggen:

Najbardziej znana atrakcja Bergen i to całkiem zasłużenie. Wspaniały kompleks drewnianych budynków w odcieniach czerwieni i pomarańczowego, stojące frontem do zatoki. Wspaniale jest je zobaczyć z bliska i poszaleć wokół z aparatem. Nawet w kiepską pogodę cały architektoniczny czar tego miejsca dalej ma moc.

Wzgórze Floyen:

Ostatnie miejsce, które powinniśmy zdążyć odwiedzić podczas naszej jednodniówki w Bergen to górująca nad miastem Floyen. Możemy na nią wjechać kolejką z centrum miasta (cena około 40 złotych, w jedną stronę) lub spokojnym krokiem wdrapać się po jednej z kilku ścieżek (bezpłatnie;). Jeśli nie będziemy mieć wystarczająco dużo czasu wjedźmy kolejką, a zejście pieszo zajmie nam tylko kilka minut.

Norwegia to kraj bardzo drogi. Bergen w tym względzie specjalnie się nie wyróżnia. Jeśli chcemy potraktować wyjazd budżetowo weźmy ze sobą niewielkie zapasy jedzenia do bagażu podręcznego. Jeśli jesteśmy orędownikami jedzenia obiadu na ciepło możemy dość tanio zjeść w Mc Donaldzie 🙂 za zestaw zapłacimy 30-40 złotych, za kawę 15. Jeśli natomiast możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa to warto usiąść na szybki lunch w jednej z malowniczych kafejek i restauracji na nabrzeżu.

jednodniówka-w-bergen-oferta-widok

 

2 myśli na temat “Jednodniówka w Bergen we wrześniu – OFERTA

Dodaj komentarz