Malta w październiku 2018 r. – OFERTA

Ostatnia oferta w moim tygodniowym wyzwaniu ale za to jaka. Żeby pokazać wam moje drugie oblicze dzisiaj zapraszam was po coś luksusowego 🙂 Malta w październiku, na 9 nocy w wersji all inclusive lub z 2 posiłkami w 2 świetnych hotelach, które znam i polecam!

Termin:

2-11 października 2018 r.

Na Maltę polecimy tanią linią Wizzair z lotniska Okęcie. Bilety na powyższy termin kupimy na oficjalnej stronie TUTAJ i bez wykupionego członkostwa będą kosztowały 318 złotych. Jeśli posiadamy kartę WDC to cena będzie niska: 228 złotych. Dodatkowo będziemy musieli zainwestować w bagaż rejestrowany.

Dojazd z lotniska:

Malta jest znakomicie skomunikowana i w każde miejsce dojedziemy autobusem. My zdecydowaliśmy się jednak na wynajęcie samochodu na cały pobyt bo koszty były niewielkie. Za wynajęcie samochodu na 9 pełnych dni zapłacimy około 500 złotych. Możemy też wypożyczyć samochód na kilka dni. Wszystkie opcje sprawdzicie TUTAJ

Noclegi:

Przedstawiam wam dwa hotele, które znam i mogę szczerze polecić.

Mellieha Bay Hotel

Pierwszy z nich, z wyżywieniem w formule śniadanie i obiadokolacje znajduje się w pięknej miejscowości Mellieha przy samej plaży. Tuż obok hotelu przebiega główna droga ale ruch na Malcie jest raczej znikomy 😉 Piękny pokój z widokiem na morze, na 9 noclegów wynajmiecie za niecałe 4400 złotych za pokój dla dwóch osób.
Pokój zarezerwujecie TUTAJ

Malta w październiku oferta hotel mellieha
zdjęcie obiektu ze strony: www.booking.pl

DB San Antonio Resort & Spa

Drugi hotel znajduje się w miejscowości Qawra i my spędziliśmy w nim cały tydzień. Pisałam o nim więcej TUTAJ

Na miejscu będziecie mogli korzystać z całej oferty restauracyjnej hotelu. Jedzenie jest znakomite: różnorodne, dobrze przyprawione i dodatkowo wybór ogromny. Cały dzień można jeść i pić w ramach opłaconego all inclusive 😉 Za tą przyjemność będziemy musieli zapłacić nie mało ale z drugiej strony z biurem podróży ta cena byłaby znacznie wyższa. Za 9 noclegów w DB San Antonio Resort & Spa zapłacicie 6100 złotych za pokój.

Rezerwacji dokonacie TUTAJ

Malta w październiku oferta db san antonio hotel

Atrakcje na Malcie:

Mój wyjazd na Maltę był dość spontaniczny i nie oczekiwałam specjalnie dużo po tej wyspie w zakresie atrakcji poza hotelowych. Bardzo się zdziwiłam jak wiele zachwycających zabytków, piękna natury i klimatycznych miejsc oferuje zarówno Malta jak i Gozo. Warto objechać wyspę całą znajdując swoje własne magiczne miejsca w małych wioskach i cichych zatokach. My zabraliśmy ze sobą samochód z Malty na Gozo i ją również przejechaliśmy wzdłuż i wszerz. Malta w październiku może zaskoczyć was również pogodą ponieważ:

Październik to optymalny czas na odwiedzenie Malty.

Pogoda pomimo braku typowego letniego sezonu jest dalej znakomita (25-27 stopni w cieniu) ale tłumy turystów są już tylko wspomnieniem. My wybraliśmy się na Maltę w lutym i pogoda była piękna (dzieci kąpały się w morzu). Jeśli chcecie na bieżąco sprawdzać pogodę na Malcie zajrzyjcie TUTAJ

To że kończę swoje wyzwanie nie znaczy wcale, że nie będzie więcej ofert. Spokojnie już niebawem coś bardziej egzotycznego!

Dodaj komentarz