Przedłużamy lato – Sardynia w październiku

Jesień w Polsce nadchodzi szybko i słoneczne popołudnia zastępuje szaruga i deszcze. Niedawno polecałam wam przedłużanie lata październikowym wyjazdem do hiszpańskiego Alicante POST TUTAJ
Dzisiaj zachęcam was do krótkiego wypadu do Włoch – Sardynia w październiku jest nadal słoneczna.

cagliari sardynia w październiku

OFERTA:

Przeloty: 21-25 października 2017 r.
Przeloty zapewni nam Rayanair z wylotem z podwarszawskiego Modlina. W cenie 220 złotych kupimy bilet w dwie strony do Cagliari – stolicy Sardynii. Zarezerwować możemy TUTAJ
Godziny przelotów są bardzo dogodne, a w cenie mamy 2 bagaże podręczne.

TRANSFER Z LOTNISKA:

Chociaż na mapie Sardynia nie wydaje się dużą wyspą to w rzeczywistości jest spora i odległości między miejscowościami są znaczne. Samo Cagliari również jest spore ale dogodnie skomunikowane zarówno z lotniskiem jak i z przynależnymi do siebie dzielnicami.
Z lotniska najszybciej do centrum dojedziemy pociągiem. Bilet kosztuje niecałe 1,5 euro i kursuje bardzo często. Lotnisko zlokalizowane jest 7 km od centrum miasta, a pociąg dowiezie nas w niecałe 10 minut. Jeśli planujemy mieszkać w Quartu Elena (nadmorskiej dzielnicy Cagliari) to za przejazd zapłacimy około 3 euro.

NOCLEGI:

Cagliari i Quartu Elena oferują ogromny wybór noclegów dla mniej i bardziej zasobnej kieszeni. Ja polecałabym wynająć samodzielne mieszkanie w Quartu, w bliskiej odległości do sklepów, dworca, restauracji np. takie:

sardynia w październiku quartu elena

Za 4 noclegi ze wszystkimi opłatami, za całe mieszkanie zapłacimy 833 złote.
Zarezerwujemy TUTAJ

Możemy też zdecydować się na sympatyczny i jasny apartament blisko centrum. Za 4 noclegi w świetnie ocenianej rezydencji zapłacimy 770 złotych.
Możemy zarezerwować TUTAJ

sardynia w październiku

Na Sardynii w październiku jest pięknie. Pogoda jest mocno letnia, a temperatury dalej oscylują powyżej 20 stopni w cieniu. Dokładne prognozy możemy sprawdzić TUTAJ

Październiku ceny w restauracjach i sklepach powinny wrócić do normalności po szalonych, sierpniowych podwyżkach 😉 Warto pamiętać o coperto – doliczanej do każdego nakrycia opłaty, która w zależności od restauracji wynosi od 0,5-1,5 euro od osoby. W zależności od restauracji opłata może nie być pobierana za nakrycie dla dzieci.

 

Dodaj komentarz