Samolotem na Weekend – Holandia

Gdy urlop już za nami warto pomyśleć o tym, jak wykorzystać weekendy. Trochę kreatywności i w naszym kalendarzu, może zaroić się od krótkich, weekendowych wypadów w rozsądnym budżecie.

Dzisiaj mam propozycję wrześniowego wypadu na weekend do Holandii.

Termin: 9-10 września 2017

Wylot z lotniska Warszawa-Modlin, liniami Ryanair, o 6:25. Dzięki tak wczesnej godzinie wylotu, będziemy mieć więcej czasu na zwiedzanie i relaks. Z Eindhoven wylatujemy o godzinie 15. W cenie mamy 2 bagaże podręczne na każdą osobę, co z pewnością wystarczy, żeby spakować się na weekendowy wyjazd.

Link do rezerwacji biletów TUTAJ

Lotnisko jest znakomicie skomunikowane z centrum miasta. W niecałe 30 minut dotrzemy autobusem do centrum. Cena idealna na krótki i niedrogi wypad: 3,5 euro.

Eindhoven to miasto współczesne i studenckie. Warto poszwendać się bez celu i znaleźć w nim samodzielnie różne smaczki architektoniczne. Na dworcu kolejowym możemy wypożyczyć rower i chociaż przez chwilę poczuć się jak mieszkaniec tego ciekawego miasta.
Jeśli jednak mamy naturę romantyka i uwielbiamy wycisnąć z weekend ile się da (to zdecydowanie o mnie;)) warto drugą część dnia spędzić w niezwykle malowniczym mieście Den Bosch (właściwa nazwa to 's-Hertogenbosch). Można się do niego dostać pociągiem za niewiele ponad 6 euro. Dotrzemy tam w 20 minut więc nie ma się nad czym zastanawiać.
Miasto w swojej strukturze przypomina Amsterdam, jest jednak bardziej kompaktowe i można je obejść niemalże całe na piechotę.
Na deser możemy wybrać się, również w promieniu 20-30 minut zobaczyć to, co najbardziej kojarzy się z Holandią – wiatraki.

A co jeśli wiemy, że jest to nasz pierwszy i ostatni wyjazd do Holandii? To zaszalejmy!
Po szybkim przemarszu po Eindhoven (około 30 minut i będziemy z grubsza wiedzieć czy Eindhoven kochamy czy możemy odjechać bez żalu) wsiadamy w pociąg do Amsterdamu. Po drodze mijamy nasz cel pośredni 's-Hertogenbosch. Możemy kupić bilet kombinowany, wysiąść i po zwiedzaniu, wsiąść w następny do Amsterdamu. Droga z Eindhoven do Amsterdamu zajmie nam niespełna 2 godziny. Bilet na pociąg kosztuje 18,5 euro w jedną stronę. Jeśli zależy nam na szybkim zwiedzaniu, w Amsterdamie na dworcu warto wypożyczyć rowery.

Noclegi: Opcji jest wiele. Możemy komfortowo nocować w cenie od 150 złotych w górę, za pokój 2-osobowy. Możemy zanocować w Eidnhoven w przyzwoitym hotelu La Raine. Cena za pokój to 300 złotych. Zarezerwować go możemy TUTAJ
Jeśli wolimy zanocować w Amsterdamie, wybór jest większy ale i ceny wyższe. Jako, że czasu jest jeszcze sporo, warto obserwować portale ze zniżkowymi kuponami na noclegi, chociażby HRS Deals. Często możemy trafić tam, na atrakcyjne cenowo oferty, ze śniadaniem w cenie. Jeśli nocowanie w hotelach nie jest w naszym stylu możemy spróbować zarezerwować pokój lub mieszkanie przez portal AIRBNB lub zakosztować Couchserfingu:)

Jedna myśl na temat “Samolotem na Weekend – Holandia

Dodaj komentarz