sri lanka w październiku

SRI LANKA w październiku – OFERTA

Sri Lanka w październiku? Brzmi świetnie więc czemu długie i ciężkie 2 dni przygotowywałam tą ofertę? Czy było trudno? Było! Nie dlatego, że to jakiś szczególnie skomplikowany kierunek, że wyzwanie. Nic z tych rzeczy. Kierunek przyjazny, wspaniały i piękny o każdej porze roku chociaż trzeba wiedzieć, że październik jest najbardziej deszczowym miesiącem roku na wyspie.
Powód jest prozaiczny: tą ofertę szykowałam dla siebie 🙂 Miałam was zarzucać zdjęciami ze zjawiskowo pięknej Sri Lanki piętnaście razy dziennie ale niezbyt łaskawy los odmówił mi w tym roku tej przyjemności. Ostatecznie postanowiłam się podzielić moim misternym planem i będzie mi niezmiernie miło jeśli ktoś z was skorzysta z okazji odwiedzenia Sri Lanki w świetnej cenie!

SZCZEGÓŁY OFERTY:

 • Przelot: 14-25 października 2017 r.

  Wylatujemy 14 października o 6 rano z lotniska Okęcie, Ukraine International Airlines (UIA). Dzięki tak wcześniej godzinie wylotu i krótkiej, 2 godzinnej przesiadce w Kijowie, w Colombo będziemy już o 21:45. Tym sposobem unikamy jet lagu, który często psuje pierwsze 2-3 dni wyjazdu. Powrót zaplanowany jest na 24 października. Wylatujemy wieczorem, o 23:45 i meldujemy się w Kijowie o 9 rano lokalnego czasu. Po krótkiej przesiadce leci do Warszawy – w stolicy będziemy 25 października o 10 rano.
  Za przeloty zapłacimy 1478 złotych od osoby. W cenie mamy napoje i posiłek na pokładzie oraz rejestrowany bagaż dla każdego podróżującego do 23 kg. Bagaż podręczny może mieć wagę do 7 kg.
  BILETY ZAREZERWUJEMY TUTAJ

 • Pierwsze 2-3 noclegi:

  Po długiej podróży warto zdecydować się na nocleg gdzieś niedaleko lotniska. Jest kilka powodów. Po pierwsze w nowym miejscu nigdy nie będziemy się czuli do końca pewnie, szczególnie wieczorem, dobrze jest wybrać dobry, czysty i schludny hotel. Po drugie po długiej podróży nie będziemy mieli ochoty na kolejne 2-3 godziny w autobusie, pociągu czy samochodzie. Po 3 warto zacząć od zaprzyjaźnienia się z miejscem w którym jesteśmy – w stolicy kraju będzie to więcej niż łatwe.

  • Jeśli podróżujemy bez dzieci to na początek polecam SUNRISE BUTIK w Colombo
   Za 3 noclegi ze śniadaniem zapłacimy 400 złotych
  • Jeśli mamy ze sobą dzieciaki to idealnym punktem wypadowym do zwiedzania miasta jest AMALI RESIDENCE
   Za 3 noclegi ze śniadaniem zapłacimy 465 złotych
 • Dżungla i prawdziwa Sri Lanka:

  Jeśli mamy chęć poczuć prawdziwą Sri Lankę koniecznie zatrzymajmy się w pięknym i malowniczym miejscu w środku wyspy. 2 noclegi w Matala, w górach pozwolą nam poznać atrakcje wnętrza wyspy.
  Za 2 noclegi z całodziennym wyżywieniem zapłacimy 100 złotych.
  RIVERSIDE HOMESTAY zarezerwujemy TUTAJ

 • Plażowanie:

  Sri Lanka to wspaniałe plaże. Koniecznie musimy pozostałe dni spędzić przy jednej z pięknych i pustych plaż. Sri Lanka w październiku nie jest przesadnie oblegana, a pogoda wcale nie jest najgorsza. Cała wyspa leży w specyficznej, monsunowej strefie i bardzo ciężko wybrać idealny termin na zwiedzanie i plażowanie. Deszcze potrafi przyjść w najmniej spodziewanym momencie. Jest to jednak krótkie urwanie chmury, po którym szybko wychodzi słońce. Dzięki temu Sri Lanka jest niesamowicie zielona cały rok. Sri Lanka w Październiku jest najpiękniejsza na południowym zachodzie. Jest tam wtedy najstabilniejsza pogoda i możemy liczyć na przyjemne plażowanie.
  Wybrałam dla was najlepszą plażę – Unawatuna i przyjemne dwa hotele w jej okolicy:

  • Piękny i elegancki W15 Escape z dostępem do plaży, basenem, butikowym wyposażeniem i darmowym wifi. Za nocleg zapłacimy 160 złotych.
   Hotele możecie zarezerwować TUTAJ
  • The Carribean Gate to bardzo budżetowe noclegi ale czyste i blisko plaży. Nie znajdziemy tutaj luksusów ale cena również nie jest wygórowana. Za noc w apartamencie zapłacimy 80 złotych! Czy to nie wspaniała okazja?
   Apartament zarezerwować możecie TUTAJ

Na koniec niezwykła gratka – żyjące na wolności słonie i mnóstwo innych, egzotycznych zwierząt w parku Udawalawe. Wybierzmy się koniecznie na jeep safari z jedną z firm organizujących takie wycieczki. Jeśli chcemy dzień wcześniej zanocować w okolicy możemy to zrobić na obrzeżach parku. Wybór jest spory:

 • Kottawatta Village – piękny, malowniczy hotel z basenem na obrzeżach parku Udawalawe. Za dwuosobowy pokój za noc zapłacimy 127 złotych ze śniadaniem.
  Hotel zarezerwujemy TUTAJ
 • Green View Safari – fajny, klimatyczny ośrodek szczycący się świetną atmosferą i pysznymi śniadaniami. Za noc ze śniadaniem, w pokoju dwuosobowym zapłacimy 110 złotych.
  Zarezerwować możemy TUTAJ
sri-lanka-w-październiku-unawatuna
zdjęcie ze strony: www.pixabay.com/gregmontani

 

Dodaj komentarz