weekend w memmingen muzeum bmw

Weekend w Monachium – Świat i muzeum BMW

Dzisiaj coś dla fanów motoryzacji. Weekend w Monachium i wizyta w muzeum BMW!

Gdy przychodzi magiczny październik, a z nim nasza związkowa rocznica, staję co roku przed tym samym dylematem. Co mogłabym podarować Piotrkowi na kolejną rocznicę? Wszelkie gadżety i prezenty wydają mi się oklepane, duperele łapią kurz, całą resztę niezbędnych rzeczy kupuje sobie sam.
Pomysł wpadł mi do głowy nagle, dzięki świetnej cenie biletów lotniczych do Memmingen – lotniska w pobliżu Monachium. A jak Monachium to Muzeum i Świat BMW – dla największego fana tej marki jakiego znam prezent byłby idealny.

PRZELOT:

13-15 października 2017 r.

Wybierzemy się na październikowy weekend w Monachium z lotniska w Modlinie dzięki tanim lotom do sąsiedniego Memmingen.
Przeloty do Memmingen kosztują 68 złotych od osoby, 2 dwie strony.
Godziny przelotów są idealne jeśli nie mamy możliwości wziąć urlopu. W piątek wylatujemy późnym wieczorem, a wracamy w dzień w niedzielę.

Weekend w Monachium przeloty memmingen

PARKING:

Już wspominałam w poście o JEDNODNIÓWCE W BRUKSELI dobry parking blisko lotniska. Za dobę zapłacimy 25 złotych, a za każdą kolejną dopłacimy 5 złotych. Przy płatności on line dostaniemy 10% zniżki.
Rezerwacji możemy dokonać TUTAJ

DOJAZD Z LOTNISKA:

W ciągu dnia optymalnie dojechać do centrum Memmingen autobusem. Lotnisko jest blisko miasta więc podróż nie będzie męcząca. Jeśli przylatujemy późnym wieczorem opcji jest mniej. Optymalnie do miasta dojechać taksówką albo wynająć samochód i bezpośrednio jechać do Monachium.

Wszelkie informacje odnośnie możliwości wydostania się z lotniska znajdziecie TUTAJ

NOCLEG:

W zależności od celu podróży możemy nocować w Memmingem albo w Monachium. W Memmingen hotele są dość drogie i jest ich mało. Jeśli planujemy cały weekend w Monachium to warto jechać tam i wynająć pokój w hotelu lub apartament przez AIRBNB.

Jeśli mamy do dyspozycji samochód najlepiej zanocować poza miastem. Dobre ceny noclegów znajdziemy 20-30 km od centrum Monachium.

Dla mnie najrozsądniej byłoby zanocować w IBIS BUDGET oddalonym około 1,5 km od Muzeum BMW 🙂
2 osobowy pokój z dodatkowym łóżkiem dla dziecka kosztuje 250 złotych, za dobę.

Zarezerwować możecie TUTAJ

SAMOCHÓD:

Samochód możemy wynająć przez jedną ze stron pośredniczących. Ja zawsze szukam przez KAYAK.COM i porównuję ceny.
Według porównywarki wypożyczenie samochodu w piątek na lotnisku w Memmingem i zwrot w niedzielę, w tym samym miejscu będzie nas kosztowało 70 euro.
Wypożyczalnia Herz, samochód economy.
Biorąc pod uwagę, że z lotniska do miasta musimy dojechać taksówką, następnego dnia dostać się do Monachium (autobus 15 euro w jedną stronę od osoby) i mamy komfort i niezależność to cena nie wydaje się wygórowana.
Zarezerwujemy TUTAJ

Wstęp do Muzeum jest płatny. Osoba dorosła będzie musiała zapłacić 10 euro. Podobno już w pierwszych minutach pobytu koszt się zwraca:) Tego nie mogę potwierdzić ale oglądając zdjęcia jestem w stanie w to uwierzyć.

Ceny i godziny otwarcia wraz ze zdjęciami możemy zobaczyć TUTAJ

Jest tylko jeden problem…..co ja zrobię z dziećmi?? 🙂

weekend w monachium bmw

Dodaj komentarz