Wycieczki do sąsiadów – HAMBURG

Tak jak Dania nie jest dla mnie oczywistym kierunkiem wyjazdowym, tak i Hamburg nie jest oczywistym miastem do odwiedzenia w Niemczech. Wszystkie moje wyjazdy do Niemiec kończyły się w Poczdamie, Berlinie i Tropical Island. Hamburg jednak ma ogromny potencjał. Jest to piękne, odnowione miasto, wielkością i listą atrakcji nieustępujące Berlinowi.

Przygotowania do każdego, rodzinnego wyjazdu rozpoczynam od wyszukania atrakcji dla dzieci. Zależy mi, żeby przygotować się na każdą okazję i mieć z czego wybierać.

Nie będę opisywać licznych zabytków architektury, pięknie odnowionego Starego Miasta, wspaniałego nabrzeża wzdłuż, którego koniecznie trzeba się przejść, czy małych, uroczych uliczek, którymi warto się przespacerować i odnaleźć bardzo stare, sięgające 17 wieku domy – perełki. Każdy kieruje swoje pierwsze kroki właśnie w takie miejsca. Ja postanowiłam zaproponować kilka miejsc, w których dzieci nie będą się nudzić.

W Hamburgu znalazłam kilka świetnych miejsc, wartych odwiedzenia zarówno gdy pogoda nie sprzyja, jak i w środku gorącego lata.

Miejsce, którego nie można przegapić będą w Hamburgu to Miniatur Wunderland. To miejsce idealne dla dużych i małych. Co to takiego? To największa na świecie makieta kolejowa, wspaniały miniaturowy raj nie tylko dla fanów kolei.

Ceny biletów wstępu nie są zawyżone. Dorosły zapłaci 13 EURO, dziecko 6,5 EURO, a każdy maluch poniżej 100 cm wchodzi za darmo.

Polecam rezerwować bilety przez internet, gdyż zdarza się, że czas oczekiwania na wejście przekracza godzinę.

Zdjęcie ze strony: www.hamburg.de

A co robić, gdy jest piękne, słoneczne lato, a dzieci o niczym innym nie marzą, jak tylko o zabawie na świeżym powietrzu? Jedną z największych atrakcji Hamburga, jest ogromny, 47 hektarowy park z wieloma placami zabaw, ogrodem botanicznym, małym jeziorem i fontannami. W Planten un Blumen  może plażować, jeździć na rowerze. To coś na kształt naszych, warszawskich łazienek, wzbogaconych o miejsce stricte dla najmłodszych.

Wstęp do parku jest bezpłatny.

zdjęcie ze strony: www.plantenunblomen.hamburg.de/

A co gdy mamy jeszcze trochę czasu, miasto złaziliśmy wszerz i wzdłuż i czujemy niedosyt?

Zapraszam na wycieczkę do niezwykle klimatycznego Bremerhaven, oddalonego od Hamburga o 1,5 godziny jazdy.

Jest to miasto niezwykłej architektury, wspaniałych zabytków, pięknego portu i niezwykłego Muzeum.

Klimahaus Bremerhaven 8° Ost to fantastyczne miejsce symulujące podróż dookoła ziemi, wzdłuż jednego południka. To interaktywne, niezwykle dopracowane muzeum, pozwoli nam przemierzyć Arktykę i ale i upalne tereny Kamerunu.

Ceny biletów wstępu:

Dorosły: 16 euro

Bilet rodzinny 2 osoby dorosłe i dzieci do 18 r.ż.: 48 euro

Dzieci do lat 4 wchodzą bezpłatnie.

zdjęcie ze strony: http://www.klimahaus-bremerhaven.de/
zdjęcie ze strony: http://www.klimahaus-bremerhaven.de/
zdjęcie ze strony: http://www.klimahaus-bremerhaven.de/

Dodaj komentarz