Zakopane w grudniu punkty widokowe Cyrhla

Zakopane w grudniu – punkty widokowe

Zakopane w grudniu? Nie ma problemu. To miejsce idealne o każdej porze roku.
Jednym Zakopane kojarzy się z Krupówkami, innym z jazdą na nartach, a jeszcze innym, podobnym do mnie z szansą na nieposkromione robienie zdjęć. Góry mają jakąś magię, urok i czar, którym trudno się oprzeć. Ogromną zaletą okolic Zakopanego są rozległe, malownicze doliny i wiodące nad nimi drogi usłane punktami widokowymi. Zapraszam na przegląd moich ulubionych, łatwo dostępnych punktów widokowych w okolicach Zakopanego.

1. Gubałówka

Tego miejsca przedstawiać nikomu nie trzeba. Widoki z Gubałówki są zjawiskowe bez względu na porę dnia, roku i pogodę. Nigdy jeszcze nie zdarzyło się, żebym będąc kilka dni w Zakopanem nie ujrzała panoramy Tatr w całej krasie. Największą wadą tego miejsca jest jego popularność i konieczność wjechała zatłoczoną kolejką. Nie warto się zrażać widząc wielki ogonek ludzi u stóp Gubałówki. Wagoniki są pojemne i bardzo szybkie. Ostatnim razem czekaliśmy niecałe 30 minut na swoją kolej.

Przejazd dla dorosłego, w dwie strony kosztuje 23 złote. Dzieci do lat 4 nie płacą. Te starsze w dwie strony zapłacą 19 złotych. Po wszelkie aktualne dane zapraszam na oficjalną stronę >>>TUTAJ<<<
W sezonie kolejka jeździ od godziny 9 do wieczora. Warto zajrzeć z samego rana albo przed zachodem słońca. Widoki są wtedy najlepsze 😉

Czy warto? Według mnie warto, bo mnie to miejsce przywołuje najlepsze, narciarskie wspomnienia sprzed 20 lat kiedy na górę wjeżdżało się za 3 złote. A czy wam się będzie podobało? Wszystko zależy od oczekiwań. Latem możemy na stoku urządzić piknik, zimą poczuć się jak w europejskim kurorcie narciarskim.

Najpiękniejsze zdjęcia z widokami z Gubałówki znalazłam >>>TUTAJ<<<

2. Cyrhla

Jadąc z Zakopanego w stronę Morskiego Oka w miejscowości Cyrhla natkniemy się na jeden z piękniejszych widoków na okoliczne doliny, szczyty i tradycyjne, góralskie domu. Zatrzymajcie się tutaj koniecznie chociaż na chwilę.

Zakopane w grudniu punkty widokowe Cyrhla
Cyrhla
Zakopane w grudniu punkty widokowe Cyrhla
Cyrhla

3. Stacja narciarska Małe Ciche

Zakopane w grudniu zachwyca jeśli tylko jest śnieg. Jeśli spadnie chociaż kilka płatków polecam stację narciarską Małe Ciche.
To idealne miejsce zarówno dla zapalonych narciarzy jak i dla wielbicieli krajobrazów. Z każdej strony rozpościera się zjawiskowy widok na góry i doliny. Świetne miejsce do spacerowania i zabaw na śniegu. W sezonie warto pamiętać oogromnych korkach które robią się na drodze dojazdowej do stoków i hotelu Tatry.

Zakopane w grudniu punkty widokowe Małe Chiche
Małe Ciche
Zakopane w grudniu punkty widokowe Małe ciche
Małe Ciche
Zakopane w grudniu punkty widokowe Małe Ciche
Małe Ciche

4. Ski Resort Ski Taja

Piękne miejsce ze znakomitym widokiem na Tatry. Już po Słowackiej stronie. Około kilometr od ronda prowadzącego do Morskiego Oka. Mała polana, malowniczy kościół, cmentarz i strumień. Urzekające i spokojnie miejsce z parkingiem i małą stacją narciarską.

Zakopane w grudniu punkty widokowe Słowacja
Słowacja

 

Zakopane w grudniu punkty widokowe Słowacja
Słowacja
Zakopane w grudniu punkty widokowe Słowacja
Słowacja
Zakopane w grudniu punkty widokowe Słowacja
Słowacja

5. Kasprowy Wierch

Tego miejsca nikomu nie trzeba przedstawiać.
O cenach wjazdu wolę nie pisać. To temat na osobny post 😉 Podpinam link dla zainteresowanych i pomimo koszmarnej ceny zachęca do wybrania się na Kasprowy chociaż raz – koniecznie przy dobrej widoczności. Kolejki do kolejki są bardzo długie. Czas oczekiwania akceptowalny ale nie w przypadku dużego mrozu ;).
Informacje o cenach i godzinach >>>TUTAJ<<<

Zakopane w grudniu Kasprowy Wierch
Kasprowy Wierch

6. Gdzie okiem sięgnąć

Czasami warto pójść na żywioł. Jeśli mamy w sobie potrzebę eksplorowania wąskich dróg i ciekawi nas co czeka za rogiem to koniecznie wybierzcie ten wariant. Wiele dróg kończy się prywatną posesją z nieziemskim widokiem. Nam kiedyś udało się mieszkać Na Olczy z jednym z najlepszych widoków na Tatry jaki kiedykolwiek widziałam. Warto czasami zaryzykować.

Centrum Zakopane też jest ok, a wbrew pozorom Zakopane w grudniu nie jest aż tak zatłoczone jak możnaby sądzić 😉

Zakopane w grudniu punkty widokowe Zakopane
Zakopane – widok na Giewont
Zakopane w grudniu punkty widokowe Zakopane
Zakopane
Zakopane w grudniu punkty widokowe Zakopane
Zakopane – widok na Gubałówkę

 

Dodaj komentarz